Biuro prasowe

Owoce za elektrośmieci

11.10.2011

Każdy, kto chce pozbyć się starej pralki, lodówki, telewizora czy baterii i otrzymać za to pyszne jesienne owoce, powinien obowiązkowo przyjechać do Parku Handlowego Bielany! W niedzielę 16 października na parkingu przed centrum odbędzie się wyjątkowa akcja: „Recykling daje owoce”.

Główną ideą tego niecodziennego projektu ekologicznego jest edukacja na temat ochrony środowiska i pokazanie korzyści, jakie niesie ze sobą recykling. Aby zachęcić mieszkańców Wrocławia i okolic do przywiezienia elektrośmieci, organizatorzy będą rozdawać gruszki, jabłka i śliwki. Co zrobić, żeby dostać owoce? Należy przywieźć do Parku Handlowego Bielany jedną sztukę sprzętu elektronicznego wielkogabarytowego (np. telewizor, lodówkę, pralkę, komputer) lub trzy sztuki sprzętu elektronicznego małego (np. świetlówki, suszarkę do włosów) albo 10 zużytych baterii. W zamian można otrzymać garść pysznych owoców. Zebrany zużyty sprzęt elektryczny i elektroniczny w 100% będzie poddany recyklingowi, nie zanieczyści więc środowiska.

Park Handlowy Bielany z dużą uwagą podchodzi do spraw ekologii. Najemcy są zobowiązani do sortowania śmieci, wprowadzone są programy oszczędzania energii. – Zależy nam na naszym otoczeniu, dlatego chcemy zachęcić do proekologicznych działań także klientów Parku – mówi Ewa Kolondra, dyrektor Parku Handlowego Bielany.

„Recykling daje owoce”, 16 października, parking przed Parkiem Handlowym Bielany, (niedziela), godz. 10.00-18.00.

Recykling Daje Owoce
« wróć do listy komunikatów prasowych