Biuro prasowe

Park Handlowy Bielany i IKEA wspólnie dla Ziemi

30.3.2012

Kolejny raz Park Handlowy Bielany oraz IKEA włączają się do akcji Godzina dla Ziemi WWF. W sobotę 31 marca o godz. 20.30 w całym Parku symbolicznie zgaśnie oświetlenie – będzie to znak poparcia dla działań mających na celu dbanie o środowisko naturalne.

Godzina dla Ziemi WWF to największa akcja społeczna na rzecz ograniczenia zmian klimatycznych - odbędzie się już po raz szósty, jednocząc ludzkość wobec tej szczytnej idei. W ostatni dzień marca miliony ludzi na całym świecie zgaszą światło na 60 minut, dając w ten sposób dowód swojej troski o środowisko. Do akcji po raz kolejny przyłączą się wszystkie centra handlowe Inter IKEA Centre Group Poland, w tym m.in. Park Handlowy Bielany. PH Bielany wspólnie ze sklepem IKEA w sobotę 31 marca o godz. 20.30 zredukuje podświetlenie elewacji, reklam i logo.

- Godzina dla Ziemi symbolicznie gromadzi ludzkość wokół ważnej idei, skłaniając do refleksji nad postępowaniem człowieka wobec całej planety. Dbałość o środowisko naturalne jest jedną z najważniejszych wartości również dla nas, nie mogło nas więc zabraknąć wśród uczestników – podkreśla Anna Cieciuch, marketing menager w PH Bielany.

Celem Godziny dla Ziemi nie jest oszczędzenie prądu, a przypomnienie, że o naturalne zasoby Ziemi warto dbać przez cały czas – m.in. segregując odpady, zmniejszając zużycie wody czy drukując dwustronnie.

 - Godzina dla Ziemi WWF to ważny symbol ekologicznej świadomości, nie tylko w kwestiach oszczędzania energii. W IKEA traktujemy zrównoważony rozwój jako podstawę codziennej działalności operacyjnej i tworzenia produktów – dzięki nim możemy oferować klientom unikatowe rozwiązania z zakresu zrównoważonego życia w domu – mówi Anna Grzechnik, koordynator ds. ochrony środowiska i kwestii społecznych IKEA Retail we Wrocławiu.

Po raz pierwszy Godzina dla Ziemi zorganizowana została przez organizację WWF w 2007 roku w Sydney, a rok temu światło zgasiły już setki milionów ludzi w ponad 5 tys. miast w 135 krajach na całym globie.

« wróć do listy komunikatów prasowych