Biuro prasowe

PeBeKa edukuje młodzież w Światowym Tygodniu Przedsiębiorczości

16.11.2015

„Minerały Dolnego Śląska” to temat lekcji, którą poprowadzi Piotr Ducki, inspektor ds. geologiczno-górniczych z PeBeKa, dla uczniów Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Lubinie. Spotkanie odbędzie się w ramach obchodów Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości.

Światowy Tydzień Przedsiębiorczości (ŚTP) obchodzony jest w dniach 16-22 listopada jednocześnie w 143 krajach na całym świecie. Celem tej inicjatywy jest zaznajomienie uczniów z mechanizmami funkcjonowania ekonomii w skali globalnej i lokalnej, a także zachęcenie ich do bycia przedsiębiorczymi. Pomysłodawcami projektu są m.in. Gordon Brown, były premier Wielkiej Brytanii, oraz organizacje ekonomiczne i wspierania przedsiębiorczości wśród dzieci i młodzieży szkolnej.

W Polsce Światowy Tydzień Przedsiębiorczości odbywa się już po raz ósmy. Fundacja Młodzieżowej Przedsiębiorczości, krajowy koordynator projektu, organizuje w ramach obchodów ŚTP projekt „Otwarta firma”. Biorące w nim udział przedsiębiorstwa pokazują uczniom specyfikę działalności w danej branży, pracę w zawodach ciekawych dla młodych ludzi, dzielą się także unikalną wiedzą.

PeBeKa wielokrotnie dała się poznać jako firma otwarta. Od lat organizujemy spotkania edukacyjne dla dzieci i młodzieży szkolnej między innymi z okazji barbórki, a nasi pracownicy odwiedzają placówki w regionie. Dlatego też bez wahania przyjęliśmy zaproszenie z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych, aby poprowadzić lekcję w ramach obchodów Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości – mówi Agnieszka Kubica-Radek, dyrektor ds. zarządzania organizacją i spraw pracowniczych PeBeKa. – Tym chętniej wspieramy projekt, że temat lekcji, którą poprowadzi nasz pracownik, wiąże się bezpośrednio z działalnością PeBeKa i doświadczeniem, które gromadzimy od wielu lat.

Lekcja chemii o minerałach Dolnego Śląska dla uczniów Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Lubinie odbędzie się 17 listopada br. Poprowadzi ją Piotr Ducki, inspektor ds. geologiczno-górniczych w PeBeKa. – Pokażę młodzieży Dolny Śląsk, jakiego nie znają, jako region znany z występowania ciekawych minerałów. Wiele z nich to kamienie ozdobne i szlachetne cenione w jubilerstwie, jak na przykład agaty, ozdobne odmiany kwarcu, topazy, szafiry, nefryty czy opale – mówi Piotr Ducki. – Aby ukazać bogactwo rodzajów dolnośląskich minerałów i ich form, przyniosę ze sobą na lekcję interesujące okazy, a także pokażę prezentację ze zdjęciami.

« wróć do listy komunikatów prasowych