Biuro prasowe

Powrót do szkoły - bezpiecznie i na wesoło!

5.9.2013

Zabawy i konkursy z wiedzy o ruchu drogowym i spotkania z Komisarzem Lwem oraz najróżniejsze animacje na parkingu i w pasażu – początek roku szkolnego jest naprawdę ciekawy! W weekend 7 i 8 września Park Handlowy Bielany zaprasza na akcję “Powrót do szkoły”, organizowaną wspólnie m.in. z Wydziałem Prewencji KMP. A rodzice będą mogli zasięgnąć rady fizjoterapeutów odnośnie doboru tornistra czy odpowiedniego obuwia dla swojej pociechy.

Początek września to ważny czas nie tylko dla uczniów, którzy wracają z letniego wypoczynku i zaczynają kolejny rok edukacji. Wyjątkowo mocno przeżywają to pierwszoklasiści, wkraczający na nową dla siebie ścieżkę. To również gorący okres dla rodziców kompletujących szkolne wyprawki i planujących pozalekcyjne aktywności dla swoich dzieci. Ważne, by w całym tym szkolnym rozgardiaszu nie zapomnieć o kwestii równie ważnej jak wyposażenie tornistra czy plan zajęć – o bezpieczeństwie najmłodszych. I to zarówno bezpieczeństwie na drodze, jak i wyrobieniu odpowiednich nawyków w zachowaniu wobec nieznanych osób czy nietypowych sytuacji.

Uczyć przez zabawę

Park Handlowy Bielany po raz kolejny zaprosił Komendę Miejską Policji we Wrocławiu do wspólnego przedsięwzięcia, jakim jest specjalna akcja “Powrót do szkoły”. W sobotę 7 września w pasażu Parku Handlowego Bielany można będzie spotkać policjantów, porozmawiać na temat bezpieczeństwa najmłodszych w drodze do szkoły, obejrzeć sprzęt policyjny. Na dzieci czekać będą tematyczne zabawy i konkursy z upominkami, m.in. ze znajomości ruchu drogowego czy sygnalizacji świetlnej. Oczywiście nie zabraknie Komisarza Lwa, maskotki dolnośląskiej policji, która jest bardzo lubiana przez maluchy w całym regionie.

- Edukacja poprzez zabawę to doskonała forma nauki, obserwujemy to podczas licznych akcji organizowanych w szkołach czy przedszkolach. Dzieci o wiele chętniej przyswajają sobie ważne zasady w konkursach czy wspólnych zabawach. Ważne, aby o taką edukację dbać, aby uczyć najmłodszych radzenia sobie w różnych życiowych sytuacjach – mówi aspirant Małgorzata Majewska, asystent Wydziału Prewencji Zespołu Prewencji Kryminalnej i Profilaktyki Społecznej Komendy Miejskiej Policji we Wrocławiu. 

Profilaktyka kluczem

Ale nie tylko wokół bezpiecznej drogi do szkoły obracać się będzie tematyka dwudniowego eventu. W pasażu pojawi się również punkt konsultacyjny specjalistów fizjoterapii Motio Fizjoterapia, gdzie będzie można dowiedzieć się, jak dobrze dobrać tornister czy przygotować domowe biurko dla naszego ucznia. Rodzice będą mogli również poprosić o indywidualną konsultację postawy dziecka i sprawdzić, czy z jego sylwetką i kręgosłupem jest wszystko w porządku.

Uzupełnieniem tych porad będzie organizowane w sobotę 7 września przez sklep Zdrowa Stópka bezpłatne badanie postawy ciała dziecka, ze szczególnym uwzględnieniem diagnostyki kończyn dolnych (stóp). Poprowadzą je specjaliści, a rodzice będą mieli okazję uzyskać od rehabilitantów porady, jak opiekować się swoim dzieckiem, by rosło zdrowo.

Do szkoły w dobrym humorze

Oczywiście podczas akcji “Powrót do szkoły” rodzice i dzieci znajdą w pasażu również stoisko kiermaszowe z podręcznikami i wydawnictwami przydatnymi do nauki. A w niedzielę 8 września do swojego punktu zaproszą lektorzy SPEED Szkoły Języka Angielskiego, którzy prowadzić będą gry i zabawy językowe (układanki językowe, kolorowanki, krzyżówki, zabawy ruchowe). Chętni będą mogli bezpłatnie sprawdzić swój poziom językowy, a dzieci od 6 do 15 roku życia – wziąć udział w konkursie, w którym do wygrania będą miesięczne kursy języka angielskiego dla dzieci oraz szkolne upominki.

O to, by pierwsze dni po powrocie z wakacji upłynęły dzieciom w miłej atmosferze i powrót do szkoły nie kojarzył się źle, zadbają animatorzy z rodzinnego centrum rozrywki Loopy’s World. Przez cały weekend zapraszać będą do wspólnej zabawy w Parku Handlowym Bielany: w pasażu na najmłodszych czekać będą kolorowanki, malowanie buziek i wspólne skręcanie balonów, natomiast na parkingu przed dawnym sklepem IKEA będzie można grać w klasy czy badmintona, puszczać duże bańki mydlane oraz brać udział w konkursach.

Akcję “Powrót do szkoły” objął honorowym patronatem Wójt Gminy Kobierzyce.

Patronami medialnym akcji są Radio Wrocław i Radio RAM, portale TuWroclaw.pl oraz MiejscaDzieci.pl.

 

Akcja “Powrót do szkoły” w Parku Handlowym Bielany:

Sobota 7 września, godz. 12.00 – 18.00:

- spotkanie z policjantami Wydziału Prewencji KMP we Wrocławiu (do godz. 16.00) oraz Komisarzem Lwem, konkursy z wiedzy o bezpieczeństwie i ruchu drogowym,

- porady fizjoterapeutów oraz badania w sklepie Zdrowa Stópka,

- animacje dla dzieci i młodzieży organizowane przez Loopy’s World,

- kiermasz podręczników szkolnych.

 

Niedziela 8 września, godz. 12.00 – 18.00:

- gry i zabawy z native speakerami ze szkoły językowej SPEED, pod koniec dnia rozstrzygnięcie konkursu,

- porady fizjoterapeutów,

- animacje dla dzieci i młodzieży organizowane przez Loopy’s World,

- kiermasz podręczników szkolnych.

« wróć do listy komunikatów prasowych