Biuro prasowe

Przyjdź w kwietniu do Parku Zdrowia

10.4.2013

Z okazji Światowego Dnia Zdrowia Park Handlowy Bielany zaprasza na weekendową akcję “Park zdrowia”. W sobotę i niedzielę 13-14 kwietnia w pasażu centrum handlowego można będzie m.in. zbadać wzrok, zasięgnąć rady dietetyka czy też zmierzyć ciśnienie i poziom cukru we krwi. 

Lepiej dbać o siebie niż chorować, lepiej zapobiegać niż leczyć – wszyscy zgadzamy się z tym stwierdzeniem, ale z wdrażaniem tej maksymy w życie bywa już gorzej. Jak wynika z ogłoszonego jesienią 2012 roku sondażu CBOS, 61 proc. Polaków nigdy lub prawie nigdy nie wykonuje takich ćwiczeń jak gimnastyka czu aerobik, a niemal co piąty dorosły nie ma czasu na dłuższy spacer. Co gorsze, tyle samo osób (17 proc.) nie robi profilaktycznych badan lekarskich. A to właśnie one są najlepszą metodą dbania o własne zdrowie – wcześnie wykryte choroby można o wiele skuteczniej i szybciej leczyć.

Dlatego tak ważne są wszelkie akcje mające na celu przypominanie o profilaktyce zdrowotnej i i dbaniu o kondycję. Dobrą okazją jest obchodzony 7 kwietnia Światowy Dzień Zdrowia. Z tej okazji Park Handlowy Bielany organizuje prozdrowotny weekend pod hasłem “Park zdrowia”. W pasażu staną punkty konsultacyjne i stoiska z bezpłatnymi poradami – będzie można porozmawiać z dietetykiem Naturhouse, dobrać zioła i herbaty zdrowotne przygotowane przez Czas na Herbatę (m.in. mieszanki ziołowe na oczyszczanie organizmu z toksyn, wzmocnienie czy ochronę przed grypą), a także wspólnie z firmą Eco Sypialnie zadbać o dobry sen i zdrowy kręgosłup, dobierając odpowiednią poduszkę i materac. Specjaliści z salonu Vision Express prowadzić będą komputerowe badanie wzroku na specjalnie przygotowanym stanowisku, a w niedzielę w sklepie Zdrowa Stópka można będzie skorzystać z bezpłatnego badania postawy ciała dziecka, ze szczególnym uwzględnieniem diagnostyki kończyn dolnych (stóp). Będzie ono prowadzone przez specjalistów, a rodzice będą mieli okazję uzyskać od rehabilitantów porady, jak opiekować się swoim dzieckiem, by rosło zdrowo.

Przez dwa dni weekendu w pasażu funkcjonować będzie także punkt informacyjny Dolnośląskiego Centrum Onkologii we Wrocławiu. Specjaliści będą opowiadać o badaniach profilaktycznych oraz proponować gościom Parku Handlowego Bielany badanie ciśnienia i poziom cukru we krwi. Promocyjne oferty przygotuje również apteka Super Pharm.

Akcja “Park zdrowia” odbywać się będzie w pasażu Parku Handlowego Bielany (w okolicach hipermarketu Tesco) w dniach 13 i 14 kwietnia w godz. 10.00-18.00. Badania w sklepie “Zdrowa Stópka” zaplanowane są na niedzielę w godz. 11.00-18.00.

Patronami medialnymi akcji są Radio Wrocław/Radio RAM oraz portal tuWrocław.pl.

« wróć do listy komunikatów prasowych