Biuro prasowe

Ścieżka rowerowa poprowadzi na Bielany

8.5.2013

Przy okazji rozbudowy Parku Handlowego Bielany i przebudowy ul. Czekoladowej inwestor poprowadzi nową ścieżkę rowerową. Rowerzyści będą mogli wygodnie i bezpiecznie dojechać z Wrocławia aż do powiększonego i zmodernizowanego centrum handlowego.

Przebudowa ul. Czekoladowej jest jednym z elementów towarzyszących rozbudowie Parku Handlowego Bielany. Inwestor - Inter IKEA Centre Group Poland – przy tej okazji zbuduje dla miłośników jednośladów nowy odcinek ścieżki rowerowej. Będzie się on zaczynał od ronda łączącego ulice Czekoladową i Kwiatkowskiego (dokąd doprowadzona jest już miejska ścieżka), a następnie przebiegać będzie pod wiaduktem autostrady i kończyć się przy Parku Handlowym Bielany. Przy każdym z trzech wejść głównych do powiększonego i zmodernizowanego centrum handlowego staną też specjalne stojaki na rowery. Obecnie trwa przygotowywanie całej dokumentacji przebudowy ul. Czekoladowej.

- Wrocław jest jednym z miast z największą i najbardziej rozbudowaną siecią dróg rowerowych, wrocławianie chętnie jeżdżą na rowerach, także miejskich. Chcemy włączyć się w ten pozytywny trend i umożliwić wszystkim zainteresowanym wygodne, bezpieczne podróżowanie także poza granicami miasta – mówi Dariusz Węglicki, project manager Inter IKEA Centre Group Poland, odpowiedzialny za projekt rozbudowy Parku Handlowego Bielany.

Jak podaje serwis Wrower.pl, Wrocław posiada sieć ponad 200 km dróg rowerowych, z czego ponad 30 km przebiega przez parki i wały przeciwpowodziowe. Każdego roku powstają nowe. Oprócz tego przez stolicę Dolnego Śląska przebiegają: międzynarodowy szlak EuroVelo, Bursztynowy Szlak z Gdańska do chorwackiej Puli oraz Szlak Odry prowadzący do Głogowa. W 2010 roku uchwalona została „Polityka rowerowa miasta Wrocławia”, zakładająca osiągnięcie w długoterminowej perspektywie (rok 2020) co najmniej 15 proc. udziału ruchu rowerowego w całkowitej liczbie podjętych podróży. Wrocław może się też pochwalić działalnością nie tylko oficera rowerowego kierującego sekcją ds. rozwoju ruchu rowerowego, ale także bardzo aktywnego Stowarzyszenia „Wrocławska Inicjatywa Rowerowa”.

Mapa planowanego odcinka
« wróć do listy komunikatów prasowych