Biuro prasowe

Spotkanie ze świadkami historii Zagłębia Miedziowego

7.12.2011

Emerytura nie musi być czasem alienacji i oderwania od zakładu pracy. Bardzo dba o to PeBeKa, która regularnie organizuje spotkania ze swoimi seniorami. Najbliższe odbędzie się w piątek 9 grudnia. W Biesiadnym Spotkaniu Emerytów weźmie udział aż 300 byłych pracowników przedsiębiorstwa.

Choć złoty jubileusz PeBeKa obchodziła w zeszłym roku, to jego hasło – Czerpiemy z tradycji, stawiamy na przyszłość – jest ciągle aktualne. Siłą przedsiębiorstwa są jego pracownicy, a szczególną rolę wśród nich odgrywają pionierzy Zagłębia Miedziowego. Pracownicy, którzy budowali pierwsze kopalnie uczestniczyli w niezwykłym poligonie doświadczalnym, w ekstremalnych warunkach mierzyli się z wyzwaniami natury i technologii. Dzisiaj są prawdziwą skarbnicą wiedzy, ciekawostek i anegdot na temat  PeBeKa i całego Zagłębia Miedziowego. Spotkania emerytów okazują się pełne wspomnień i barwnych opowieści.

To wspaniała okazja do wymiany doświadczeń, a jednocześnie do podtrzymania więzi międzypokoleniowej – mówi Ryszard Janeczek, prezes zarządu PeBeKa. - Byli pracownicy, którzy przeszli na emeryturę czy rentę, są dla naszego przedsiębiorstwa wciąż bardzo ważni. Korzystamy z ich wiedzy i doświadczeń, cenimy ich zaangażowanie w życie firmy. Chcemy, by o tym wiedzieli.

Z inicjatywy zarządu PeBeKa emeryckie biesiady mają coraz szerszy program. Uczestniczą w nich nie tylko emeryci, ale również aktualni pracownicy firmy. W ten sposób powstaje płaszczyzna do wymiany doświadczeń. We wrześniu br. biesiadę poprzedziło zwiedzanie budowy szybu SW-4. Pionierzy mogli na własne oczy porównać dzisiejsze technologie głębienia szybów, z tymi które znali sprzed lat z własnych doświadczeń zawodowych.

Grudniowe spotkania są szczególnie uroczyste, ponieważ wiążą się z obchodami Dnia Górnika. W ubiegłorocznym Biesiadnym Spotkaniu Emerytów udział wzięło 140 osób. W tegorocznym, zaplanowanym na  piątek 9 grudnia w hali sportowej przy ul. Składowej w Lubinie, ma uczestniczyć ponad 300 byłych pracowników PeBeKa. Jest to dowód na zainteresowanie emerytów i rencistów funkcjonowaniem firmy. Podczas imprezy wszyscy uczestnicy będą mogli nie tylko spotkać się z dawnymi koleżankami i kolegami, ale także zapoznać się z aktualnie prowadzonymi przez PeBeKa robotami i najbliższymi planami inwestycyjnymi. I to bezpośrednio od zarządu, ponieważ w spotkaniu uczestniczyć będzie Ryszard Janeczek, prezes przedsiębiorstwa.

« wróć do listy komunikatów prasowych