Biuro prasowe

Świąteczne bombki i dekoracje z recyklingu

10.12.2013

Powoli odliczamy dni do Wigilii, rozglądamy się za świątecznymi prezentami i dekoracjami. Gwiazdkowym ozdobom w ekologicznym stylu poświęcone będą warsztaty plastyczne w Parku Handlowym Bielany. To już ostatnie zajęcia w ramach akcji „Recykling na wielką skalę”. 

Bombki z zakrętek do butelek, wigilijne drzewka z korków od wina albo tutek po papierze toaletowym, dzwonki na choinkę z plastikowych kubeczków czy gustowne pudełeczka na prezenty z plastikowych pojemników – pomysłów na bożonarodzeniowe ozdoby z recyklingu jest mnóstwo. Nie trzeba niczego kupować, zwykle wystarczą elementy, które mamy na co dzień pod ręką i najczęściej traktujemy jako zbędne odpady. Potrzebny jest jedynie pomysł i wyobraźnia, by wyczarować z nich inne, ciekawe przedmioty.

Temu tematowi poświęcone będą niedzielne warsztaty plastyczno-recyklingowe w Parku Handlowym Bielany. Animatorki z Wielobranżowej Spółdzielni Socjalnej „Gniazdko” pokażą i podpowiedzą, jak z różnych pozornie niepotrzebnych rzeczy wyczarować ładne i przydatne upominki oraz dekoracje świąteczne. To również doskonała okazja dla rodziców i dzieci, by w czas przedświątecznej gorączki spędzić choć odrobinę czasu na wspólnym tworzeniu gwiazdkowych ozdób.

Organizatorzy zapewniają materiały i dobrą zabawę. Tradycyjnie uczestnicy warsztatów będą mogli zabrać wykonane własnoręcznie przedmioty do domu i obdarować nimi najbliższych.

Warsztaty plastyczno-recyklingowe odbędą się w niedzielę 15 grudnia br. w godz. 11.00-16.00 w pasażu Parku Handlowego Bielany przy ul. Czekoladowej, w sąsiedztwie hipermarketu Tesco.

To niedzielne spotkanie będzie już ostatnim w ramach proekologicznej i społecznej akcji “Recykling na wielką skalę” (www.rnws.pl). Zajęcia trwały od końca października br. i poświęcone były różnym zagadnieniom związanym z recyklingiem oraz upcyklingiem, czyli ponownym wykorzystaniem odpadów. Uczestnicy tworzyli lampiony i dekoracje na Halloween, biżuterię, gry planszowe i zabawki, a w grudniu ozdoby choinkowe i dekoracje świąteczne.
« wróć do listy komunikatów prasowych