Biuro prasowe

Świąteczne kartki z misją

4.4.2012

Kolejna edycja świątecznych „Kartek życzliwości” PeBeKa za nami. Podczas dzisiejszego spotkania w lubińskim Zespołu Szkół i Placówek Oświatowych zwycięzca konkursu Radosław Korbel oraz siedmioro wyróżnionych uczniów odebrało nagrody i pamiątkowe dyplomy. Dzięki akcji podopieczni szkoły wyjadą w najbliższym czasie na dwa wyjazdy edukacyjne.

Już po raz ósmy Przedsiębiorstwo Budowy Kopalń PeBeKa S.A. zorganizowało wśród uczniów placówki konkurs plastyczny na firmową kartkę świąteczną. Wiosenna atmosfera i nadchodząca Wielkanoc zainspirowały uczestników do wielu ciekawych i pięknych projektów – na konkurs zgłoszono aż 77 kartek. Kapituła konkursowa postanowiła docenić pracę 24-letniego Radosława Korbeli, do wykonania której wykorzystał on technikę wydzieranki z kolorowego papieru. Powstała bardzo kolorowa kartka w żywych barwach, pełna pozytywnej energii i optymizmu.

Zwycięzca konkursu w trakcie dzisiejszego uroczystego ogłoszenia wyników, zorganizowanego w Zespole Szkół, odebrał z rąk przedstawicieli PeBeKa nagrody i pamiątkowy dyplom. Upominki - w uznaniu piękna i staranności prac - otrzymało również siedmioro wyróżnionych uczniów.

- W ciągu tych wszystkich edycji zauważyliśmy, że uczniowie z wielkim zaangażowaniem uczestniczą w każdym takim warsztacie plastycznym. To dla nich forma zaprezentowania swoich umiejętności poza szkołą, pokazania, że mimo niepełnosprawności są pełnoprawnymi członkami społeczeństwa, a taki między innymi cel przyświeca nam od początku tej inicjatywy – mówi Agnieszka Kubica-Radek, rzecznik prasowy PeBeKa i członek kapituły.

Dzięki prowadzonej przez PeBeKa akcji „Kartki życzliwości” uczniowie Zespołu Szkół i Placówek Oświatowych mogą korzystać z dodatkowych zajęć pomagających wyrównywać ich szanse na funkcjonowanie w społeczeństwie. Środki zebrane podczas akcji umożliwią m.in. zorganizowanie dwóch wyjazdów dla prawie 200 dzieci i młodzieży. Pierwsza, 25-osobowa grupa pojedzie już 30 kwietnia do Kolorowego Jeziorka, natomiast miesiąc później 170 uczniów spędzi wspólnie wolny czas w Jaroszówce. PeBeKa w ramach pomocy placówce bierze również udział w organizacji obu wyjazdów, zapewniając transport dla wszystkich dzieci.

Podobnie jak podczas wcześniejszych edycji, także i teraz do akcji „Kartki życzliwości” włączyły się firmy z regionu, m.in. Zagłębie Lubin oraz Centrum Badania Jakości. W ten sposób ta wartościowa inicjatywa stała się tradycją w Zagłębiu Miedziowym, skupiając wokół szlachetnego celu dużą grupę ludzi dobrej woli.

Uczniowie wyróżnieni w konkursie „Kartki życzliwości”:

- Wojciech Wawrynowicz
- Weronika Formago
- Dawid Sławski
- Eliza Świercz
- Partycja Borowska
- Piotr Ulidowski
- Paweł Kracla

Zwycięska praca Radosława Korbeli
« wróć do listy komunikatów prasowych