Biuro prasowe

Świąteczny kiermasz życzliwości

29.10.2015

Przed nami XIII edycja akcji charytatywnej „Kartki życzliwości PeBeKa”. W tym roku wyjątkowa, bo zwycięska kartka zostanie zaprezentowana podczas specjalnego kiermaszu świątecznego, z którego dochód również wspomoże podopiecznych Zespołu Szkół i Placówek Oświatowych w Lubinie.

PeBeKa jako pierwsza rozpoczyna w Zagłębiu Miedziowym obchody Barbórki. Tradycją świętowania Dnia Górnika stała się nie tylko oficjalna Akademia Barbórkowa, lecz również uroczysta msza święta w intencji obecnych i byłych pracowników przedsiębiorstwa. W tym roku zostanie ona odprawiona 22 listopada 2015 r. o godz. 18.00 w kościele p.w. św. Jana Bosko w Lubinie – z pocztami sztandarowymi i w galowej oprawie. Na jej zakończenie wystąpi znany zespół Deus Meus ze specjalnym koncertem z okazji 55-lecia Przedsiębiorstwa Budowy Kopalń PeBeKa S.A. Do udziału we mszy PeBeKa zaprosiła również rodziców i uczniów Zespołu Szkół i Placówek Oświatowych w Lubinie. Tę placówkę spółka wspiera charytatywnie od wielu lat, a przy okazji listopadowej mszy zorganizuje na jej rzecz także specjalny kiermasz świąteczny.

Kiermasz działać będzie od godz. 16.30 w wyznaczonym miejscu świątyni. Można tu będzie kupić najróżniejsze dekoracje i ozdoby bożonarodzeniowe przygotowane własnoręcznie przez uczniów ZSiPO w Lubinie, a także kartki świąteczne z motywem wyłonionym w tegorocznej, już XIII edycji akcji „Kartki życzliwości PeBeKa”. W tym roku zwycięską pracę przygotowała 11-letnia Natalia Sydorów, a przedstawia ona dwie pięknie ustrojone choinki. PeBeKa systematycznie organizuje dla podopiecznych placówki - dzieci i młodzieży z upośledzeniem umysłowym - konkurs plastyczny na graficzny projekt kartki świątecznej. Jako oficjalna firmowa kartka trafia ona co roku do partnerów biznesowych spółki, ale można ją również kupić i wysyłać prywatnie, wspierając w ten sposób szkołę i jej uczniów. Dotychczas wydrukowanych zostało w sumie prawie 23 tys. kartek.

- W tym roku naszą bożonarodzeniową kartkę zaprezentujemy wcześniej, już podczas tego specjalnego kiermaszu i barbórkowego spotkania. Święta Barbara jest nie tylko opiekunką górników, ale i patronką trudnej pracy, a dla tych dzieci przygotowanie świątecznych ozdób także było pracą nad sobą i pokonywaniem własnych ograniczeń – mówi Agnieszka Kubica-Radek, Dyrektor ds. Zarządzania Organizacją i Spraw Pracowniczych oraz członek kapituły konkursowej.

Cały dochód zebrany podczas kiermaszu zostanie przekazany na cele statutowe szkoły, w tym m.in. na doposażenie placówki w sprzęt dydaktyczny, zwiększający szanse uczniów na wymagającym rynku pracy.

Jak widać, trwająca już siódmy rok akcja „Kartki życzliwości” to nie tylko same kartki – to o wiele więcej. Chętnie włączają się do niej inne firmy z regionu. W tym czasie PeBeKa zorganizowała m.in. imprezę dla mieszkańców w lubińskim centrum handlowym połączoną z pokazami artystycznymi i aukcją kartek czy wystawę zdjęć prezentującą dzieci zdrowe i niepełnosprawne intelektualnie. Brała też udział w organizacji wiosennych wyjazdów dla prawie 200 dzieci i młodzieży, zapewniając transport. Tegoroczny kiermasz ozdób świątecznych jest kolejnym pomysłem, mającym na celu wsparcie placówki oraz aktywizację pracowników i mieszkańców. PeBeKa serdecznie zaprasza społeczność Lubina do włączenia się w tę charytatywną ideę.

Kartka życzliwości PeBeKa 2015
« wróć do listy komunikatów prasowych