Biuro prasowe

Von Quintus – turystyka biznesowa z sercem

9.2.2010

Po ekoturystyce przyszedł czas na podróże społecznie zaangażowane. Od Ameryki Południowej poprzez Afrykę aż do Indochin – pomagający lokalnej ludności turyści są już na niemal wszystkich kontynentach. Von Quintus proponuje wyjątkowe wyjazdy biznesowe m.in. dla firm, które swoją filozofię działania opierają na zasadzie społecznego zaangażowania.

Turystyka biznesowa kreuje nowy trend łączący wyjazdy biznesowe ze społecznym zaangażowaniem firm. Podejmowane w tym celu działania koncentrują się na niesieniu pomocy finansowej, rzeczowej lub w formie wolontariatu pracowniczego dla danej wspólnoty. Można jej udzielać na miejscu, można również podróżować, dostarczając ją w najodleglejsze zakątki świata.

– Zachodnie firmy coraz częściej łączą wyjazdy biznesowe z programami wspierającymi lokalną społeczność – tłumaczy Bożena Kraus, współwłaścicielka Von Quintus, która od 20 lat organizuje wyjazdy incentive dla firm z Niemiec, Szwajcarii i Austrii. – Podczas tych wyjazdów turyści uczestniczą w jedno- lub dwudniowych zajęciach, pomagając w rozwiązywaniu problemów rdzennej ludności. Taka aktywność to korzyść również dla firmy. Jednocząc pracowników wokół wspólnego celu, firmy  budują  mocne oraz  pozytywne relacje wewnętrzne.

- Jednym z najczęściej wybieranych kierunków jest Ameryka Łacińska – zauważa Martin Schaffors, CEO Von Quintus.  - Planując wyjazd, firmy decydują się na przykład na Boliwię, Peru lub Ekwador, gdzie każda pomoc jest potrzebna. Im więcej jest do zrobienia na miejscu, tym większy efekt będą miały nawet najmniejsze działania jak np. kopanie studni czy malowanie ścian szkoły. Rodzaj niesionej  pomocy uzgadniany jest z firmami,  tak by  w najlepszy sposób wykorzystywał wiedzę i doświadczenie uczestników – podkreśla Schaffors. Udział w programach pomocowych to – obok zaangażowania się w pomoc potrzebującym - również okazja by odpocząć od zgiełku cywilizacji, poznać codzienne zwyczaje lokalnej ludności, jej kulturę i tradycję.

Równie interesującym kierunkiem społecznie zaangażowanych wyjazdów incentive jest Afryka. – Tutaj jednak bezwzględnym wymogiem staje się pełne bezpieczeństwo uczestników wyprawy – dodaje Bożena Kraus. – Dlatego zawsze współpracujemy tylko z wybranymi, godnymi zaufania partnerami podzielającymi nasze priorytety. W południowo-wschodniej części Maroka współdziałamy z pozarządowym stowarzyszeniem rozwoju regionalnego  ADEDRA, która koordynuje działania pomocowe. Reorganizacja pomieszczeń szkolnych, budowa systemów irygacyjnych to przykład aktywności, które w każdej chwili mogą podjąć społecznie zaangażowani turyści biznesowi z Polski.

Zainteresowanie sprawami Afryki już daje wymierne efekty. Dzięki pomocy niesionej przez ludzi różnych narodowości,  w Maroku w regionie wioski Tamesloth działa ośrodek dla sierot, który zapewnia  schronienie i warunki do nauki dla ponad 50 dzieci. Ośrodek przyjmuje każde wsparcie. Szczególnie potrzebna jest pomoc przy nauczaniu dzieci podstaw języka angielskiego lub francuskiego bądź organizowaniu i prowadzeniu zajęć grupowych z dziećmi w terenie.

Ten rodzaj turystyki biznesowej jest szansą na skuteczne wdrażanie w życie idei odpowiedzialnego biznesu – inwestując w ten sposób  we własnych pracowników bądź w budowanie relacji  z klientami i partnerami, przedsiębiorstwa mogą rozwijać swój potencjał, a jednocześnie skutecznie i efektywnie pomagać innym.

Background
Von Quintus zajmuje się profesjonalną obsługą i organizacją międzynarodowych programów turystyki biznesowej, integracyjnej i motywacyjnej. Realizowane przez firmę wyjazdy prowadzone są we współpracy z touroperatorami  z całego świata. Większość programów oferowanych przez Von Quintus jest dostępna na zasadach wyłączności. Firma oferuje również szereg usług komplementarnych, w tym rezerwacje hotelowe i lotnicze. Von Quintus jest członkiem prestiżowej organizacji branżowej MPI International.

« wróć do listy komunikatów prasowych