Biuro prasowe

Wakacyjny piknik naukowy w Parku Handlowym Bielany

20.8.2014

Jak powstaje animacja, czy można samemu zbudować koło optyczne? Jak zrobić aromatyczne sole do kąpieli i czy prąd jest nam potrzebny, aby się komunikować? Park Handlowy Bielany zaprasza na dwutygodniowy piknik naukowy połączony z darmowymi weekendowymi warsztatami dla całych rodzin.

Ostatnie dwa tygodnie sierpnia to nie tylko końcówka wakacji dla dzieci, a dla rodziców gorączkowe przygotowywanie wyprawek szkolnych. To również doskonały czas, by pokazać najmłodszym, że nauka może być okazją do niezłej zabawy, a samodzielnie przeprowadzane doświadczenia i zadania skutecznie oswajają lęk przed „trudną” fizyką. Aż do 31 sierpnia w Parku Handlowym Bielany przy ul. Czekoladowej działa interaktywny park nauki, w którym na chętnych czeka sporo edukacyjnych niespodzianek oraz warsztatów.

Dźwięk, ruch, animacja

Park nauki zorganizowano w pasażu Parku Handlowego Bielany, tuż obok salonu EMPiK. Najmłodsi odkrywcy i ich rodzice mają możliwość za darmo sprawdzić, jak dzięki różnym prawom fizyki i mechaniki funkcjonują znajdujące się tam urządzenia. Wystarczy zakręcić wirującym cylindrem, aby zobaczyć, jak z dziesięciu obrazów powstaje jedna spójna animacja.  Wszyscy ciekawscy, którzy zastanawiają się, czy prąd jest konieczny do komunikacji, mają okazję pobawić się w prawdziwy „głuchy telefon” i zgadywać, skąd dobiega głos w niezwykłej tubie. Natomiast dla majsterkowiczów i miłośników samodzielnych eksperymentów przygotowano punkt ze specjalnymi lekkimi piankami – można je dowolnie formować, budując z nich bramę, altankę, a nawet labirynt.

Zostań małym konstruktorem!

Jeszcze więcej atrakcji i edukacyjnych niespodzianek czeka na małych i dużych odkrywców  w dwa ostatnie weekendy sierpnia. Wtedy bowiem w pasażu odbywać się będą bezpłatne warsztaty naukowe:

  • 23-24.08.2014 - Tworzymy ekokosmetyki (godz. 12.00 – 18.00)

Uczestnicy samodzielnie przygotują z naturalnych składników aromatyczne sole do kąpieli, peeling do ciała lub zapachowe woreczki do szafy. Dodatkowo dzieci – przez różne zabawy, konkursy i kalambury – dowiedzą się, w jaki sposób naturalne składniki pomagają w zwalczaniu przeziębienia czy innych dolegliwości.

  • 30-31.08.2014 – Zostań małym konstruktorem (godz. 12.00 – 18.00)

Szansa na pokazanie najmłodszym, że każdy z nas może zostać słynnym wynalazcą, wystarczy ciekawość świata i wyobraźnia. Podczas warsztatów chętni będą budowali własne małe wynalazki, takie jak telefon, koło optyczne czy oczyszczalnia wody.

Wszystkie przedmioty wykonane na zajęciach dzieci zabierają ze sobą do domu.

Interaktywny park edukacji czynny od 18 do 31 sierpnia w godzinach otwarcia Parku Handlowego Bielany  (pon.-sob. 10.00-21.00, niedz. 10.00-20.00).


Nauka to także dobra zabawa! Plakat wydarzenia
« wróć do listy komunikatów prasowych