Biuro prasowe

Włącz się do recyklingu na wielką skalę!

17.10.2013

Park Handlowy Bielany zachęca do przyłączenia się do recyklingu na wielką skalę – od jutra zużyte szkło, plastik i makulaturę będzie można wrzucać do specjalnych pojemników na parkingu centrum handlowego!

Większe – a nawet i te drobne - zakupy to nie tylko radość z nowych przedmiotów. To często również pudła i pudełka, ochrone opakowania i worki, które szybko przestają być potrzebne. To również puste butelki po napojach i torebki od pączków, przeczytane ulotki i gazetki. Setki rzeczy, które po krótkim życiu trafiają do koszy na śmieci, a mogłyby zostać poddane recyklingowi.

Park Handlowy Bielany w ramach akcji “Recykling na wielką skalę” zachęca klientów do segregowania odpadów. Od piątku 18 października na parkingu przed centrum stać będą cztery specjalne pojemniki na surowce wtórne. Można wrzucać do nich szkło bezbarwne i kolorowe, metale, tworzywa sztuczne i butelki PET oraz makulaturę – każdy z nich jest odpowiednio oznakowany. Pojemniki dla wygody klientów umieszczone zostaną w sąsiedztwie przystanku autobusu kursującego do centrum handlowego z dworca PKS oraz blisko jednego z głównych wejść do pasażu Parku Handlowego Bielany. Będą one systematycznie opróżniane, a zgromadzone w ten sposób odpady zostaną przekazane do wtórnego przetworzenia i wykorzystania.

W przypadku pozostałych rodzajów odpadów, takich jak np. baterie, żarówki i świetlówki czy tonery, klienci Parku Handlowego Bielany mogą je oddawać do punktów przygotowanych przez najemców centrum handlowego. Zbierają  je m.in. hipermarket Tesco i market Jula, natomiast zużyty sprzęt elektryczny i elektroniczny można oddać np. do sklepu RTV Euro AGD przy zakupie nowego urządzenia tego samego typu.

Więcej o akcji “Recykling na wielką skalę” oraz o segregacji odpadów prowadzonej przez Park Handlowy Bielany można znaleźć na  dedykowanej akcji stronie www.rnws.pl
« wróć do listy komunikatów prasowych