Biuro prasowe

Zapnet powiększa sieć na Dolnym Śląsku

20.3.2012

Spółka providerska Zapnet z Odolanowa zakupiła lokalną bezprzewodową sieć dostępową firmy Mak-Com z Milicza. Powiększenie liczby abonentów w powiecie milickim jest realizacją strategii rozwoju wielkopolskiej spółki i jej ekspansji w północnej części województwa dolnośląskiego.

Oprócz kilkuset prywatnych abonentów firma Zapnet przejęła również klientów instytucjonalnych i biznesowych z regionu milickiego. Z usług firmy z Odolanowa  korzysta już z powodzeniem Urząd Miasta i Gminy Milicz wraz z miejskimi spółkami, lokalne szkoły różnych typów (Zespół Szkół Zawodowych,  Liceum Ogólnokształcące nr I , Szkoła Podstawowa nr 2), a także liczne przedsiębiorstwa – wśród nich m.in. TUGEB-POLBUD Sp. z o.o. Oraz spółka Texsim.

Dla nowych abonentów Zapnet przygotowała atrakcyjne warunki dostępu do internetu, z których nowi klienci spółki będą mogli skorzystać już przy przepisaniu umowy abonenckiej. Dodatkowo provider z Odolanowa już wkrótce uruchomi promocję eMIL, dzięki której dostęp do szerokopasmowego internetu będzie jeszcze szybszy i tańszy.

- Większość odbiorców naszych usług znajduje się w południowej Wielkopolsce, z naszą ofertą wychodzimy jednak poza jedno województwo. Dla internetu nie ma przecież żadnych granic – podkreśla Karol Zapart, współwłaściciel spółki Zapnet. - Powiększenie grona abonentów o osoby prywatne, instytucje oraz biznes z powiatu milickiego było logicznym krokiem, wpisującym się w strategię rozwoju naszej sieci. U podstaw tej strategii leży nie tylko rachunek ekonomiczny, lecz również idea odpowiedzialności biznesowej. Z naszą ofertą wkraczamy bowiem na obszary, które do tej pory były dotknięte wykluczeniem cyfrowym.

Wachlarz usług spółki oraz programy rozwoju sieci regionalnych zostały zbudowane w oparciu o najwyższe standardy Unii Europejskiej. Część inwestycji spółka realizuje ze wsparciem funduszy unijnych. Zapnet jest w trakcie realizacji dwóch dużych projektów („Budowa sieci ostatniej mili oferującej szerokopasmowy dostęp do Internetu” w ramach Programu Operacyjnego Innowacyjna Gospodarka 2007-2013 "Dotacje na Innowacje", "Inwestujemy w Waszą Przyszłość"). Kolejny projekt znajduje się w fazie przygotowania do podpisania umowy, a czwarty z kolei jest w trakcie oceny.


O spółce Zapnet:

Zapnet jest spółką informatyczną świadczącą usługi teleinformatyczne w regionie Wielkopolski i Dolnego Śląska. Obecnie firma obsługuje kilka tysięcy abonentów w 100 miejscowościach na terenie 3 powiatów w zakresie udostępniania szerokopasmowego internetu w technologii WiFi i WiMAX oraz telefonii internetowej VoIP. Zapnet dysponuje również otwartymi punktami dostępu do sieci „hotspot” opartymi na standardzie WiFi w miejscowościach Odolanów oraz Raszków, a także w wielu szkołach publicznych w regionie południowej Wielkopolski. Zapnet współpracuje również ze Społeczną Wyższą Szkołą Przedsiębiorczości i Zarządzania w Ostrowie Wlkp., współdziałając z powodzeniem przy projektach naukowych z zakresu badań rozwiązań technicznych. Firma z Odolanowa inwestuje w rozwój sieci z wykorzystaniem środków własnych oraz ze wsparciem funduszy Unii Europejskiej. Spółka współpracuje z takimi firmami, jak Ericsson, Ubiquiti Networks, Cisco, Mikrotik, , Hewlett-Packard, Dell, czy Freeconet.

Więcej informacji o spółce na stronie: www.zapnet.pl.


Kontakt dla mediów:

PR time - Agencja Public Relations
Jerzy Piątek
tel.: + 48 71 33 70 686
fax : + 48 71 33 70 685
e-mail: jerzy.piatek@prtime.pl
www.prtime.pl

« wróć do listy komunikatów prasowych