Biuro prasowe

Zaproponuj nazwę i wygraj!

17.9.2013

Jesienią 2014 roku zakończy się budowa nowoczesnego kompleksu usługowo-handlowego w sąsiedztwie Dworca Głównego PKP. Inwestor – firma Wisher Enterprise – zaprasza od dzisiaj mieszkańców Wrocławia do udziału w konkursie na nazwę obiektu przy ul. Plac Konstytucji 3 Maja. Autor zwycięskiej propozycji otrzyma 1000 zł nagrody!

Powstający budynek składać się będzie z dwóch segmentów: części wysokiej z 14 kondygnacjami użytkowymi mieszczącymi nowoczesne biura, oraz niższej, sześciokondygnacyjnej, z usługami i handlem, a także trzygwiazdkowym hotelem ibis Styles i centrum konferencyjnym. Prace budowlane postępują zgodnie z harmonogramem, ale planowany kompleks wciąż jeszcze nie posiada ostatecznej nazwy.

Budynek powstaje w ścisłym centrum Wrocławia i będzie jednym z wyznaczników przestrzeni Przedmieścia Oławskiego oraz terenu wokół Dworca Głównego PKP, dlatego inwestorowi zależy na nazwie odpowiadającej charakterowi obiektu, ale jednocześnie przyjaznej mieszkańcom. Takiej, z którą będą mogli się identyfikować i która z powodzeniem „zrośnie się” z tym miejscem. Stąd pomysł zorganizowania konkursu na nazwę kompleksu, skierowanego do wrocławian – ale nie tylko. Organizatorem konkursu jest wrocławska agencja PR time.

Konkurs trwać będzie od 17 do 30 września br.  Mogą w nim uczestniczyć wszyscy chętni, którzy do końca września prześlą pocztą elektroniczną na adres: konkurs.nazwa@prtime.pl przynajmniej jedną propozycję nazwy obiektu, wraz ze swoimi danymi kontaktowymi. Zgłoszone nazwy oceniać będzie komisja konkursowa, w skład której wejdą m.in. przedstawiciele Pracowni Projektowej Maćków oraz inwestora zastępczego, firmy Alwar. Autor zwycięskiej propozycji otrzyma 1000 zł nagrody. Będzie mógł również jako jej twórca uczestniczyć w uroczystym otwarciu budynku. Regulamin konkursu oraz więcej informacji o inwestycji znaleźć można na stronie www.konkurs.prtime.pl.

- Czekamy na nazwy inspirujące, kreatywne, ale również dopasowane do obiektu. Takie, które pozwolą pozytywnie wyróżnić powstający budynek i będą brzmiały równie przyjemnie dla gości z kraju, jak i zagranicy – mówi Zbigniew Maćków, główny projektant Maćków Pracowni Projektowej i jeden z jurorów konkursu. - Dobrze też, by nazwa była wyrazistym wyznacznikiem obiektu także na rynku światowym, gdzie będzie on  prezentowany przez inwestora.

Rozstrzygnięcie konkursu planowane jest w połowie października br. Natomiast inwestycja przy ul. Plac Konstytucji 3 Maja według planów ma być gotowa w III kwartale 2014 roku.

Najważniejsze informacje o konkursie:

  • Termin trwania konkursu: od 17 do 30 września 2013 r. (do godz. 15.00)
  • Sposób przesyłania zgłoszeń - na adres e-mail: konkurs.nazwa@prtime.pl
  • Każdy uczestnik może przesłać max. 5 propozycji nazwy obiektu.
  • Regulamin konkursu znajduje się na stronie www.konkurs.prtime.pl
« wróć do listy komunikatów prasowych